از گوگل آنالیتیکس بپرس!

0 1,406

همانطور که میدانید شما می‌توانید برای تجزیه و تحلیل ترافیک وب سایت خود از سرویس گوگل آنالیتیکس استفاده کنید. گوگل آنالیتیکس به تازگی یک بخش به نام هوش تجزیه و تحلیل (INTELLIGENCE) در داشبورد گوگل آنالیتیکس اضافه کرده است. این بخش که با نام INTELLIGENCE در قسمت بالای سمت راست داشبورد قابل مشاهده است این امکان را به کاربران می دهد تا سوال های خود را از گوگل آنالیتیکس به زبان انسانی بپرسند! برای مثال می توانید از گوگل آنالیتیکس بپرسید نسبت رشد این ماه به ماه قبل چقدر است؟ و یا اینکه در هفته گذشته چه تعداد کاربر به صورت ارگانیک از وب سایت شما بازدید کرده اند.

 

گوگل آنالیتیکس

جواب تمامی سوالات را میتوانید از بخش گزارش گیری به دست بیاورید اما باید در نظر داشته باشید بسیاری از اوقات این یک فرآیند زمانگیر است. این بخش جدید از گوگل آنالیتیکس این امکان را به شما می‌دهد تا بدون نیاز به گزارش گیری و استفاده از فیلتر‌‌های متفاوت گزارش گیری به جواب سوال‌های خود برسید. برای مثال تصور کنید در یک جلسه با رئیس تان هستید و رئیس تان از شما سوال می پرسد: وضعیت بازدیدکنندگان این ماه به نسبت ماه گذشته چقدر بهبود داشته است؟ اگر بخواهید با استفاده از گزارش‌ها به جواب این سوال برسید، شاید زمان کافی نداشته باشید. برای رسیدن سریع تر به جواب سوال رئیس تان می توانید از بخش جدید گوگل آنالیتیکس تحت عنوان INTELLIGENCE استفاده کنید.

عبارت INTELLIGENCE که در گوشه سمت راست داشبورد گوگل آنلایتیکس در تمامی بخش های داشبورد قابل مشاهده است می تواند در هر لحظه بدون دخالت در صفحه باز شده و شما را به پاسخ سوال هایتان برساند. برای مثال با کلیک بر روی INTELLIGENCE می توانید لیست سوال‌های پرسیده شده و سوال های جدید را ببینید. همچنین می توانید با انتخاب آخرین گزینه در نوار باز شده، بفهمید که چه مدل سوال هایی را می توانید بپرسید. برای مثال میتوانید بپرسید پر استفاده ترین مرورگر کدام بوده است؟

 

گوگل آنالیتیکس

با طرح سوال و کلیک بر روی اینتر می توانید در همان لحظه جواب سوال خود را دریافت کنید.

 

گوگل آنالیتیکس

در نظر داشته باشید این یک سرویس جدید می باشد و همچنین در حال بروزرسانی و بهبود مستمر است. شما می‌توانید با استفاده از ثبت بازخورد‌های مثبت و منفی خود به بهبود این بخش کمک کنید. پیشنهاد می‌شود حتما پاسخ های بخش INTELLIGENCE گوگل آنالیتیکس را با گزارشهای داشبورد خود مقایسه کنید تا به درک بهتری برسید.

سوالات زیر به شما نمونه هایی از آنچه که می‌توانید بپرسید، نشان می دهد:

 

Category Try asking…
You can ask basic questions. “How many users did we get yesterday?”
“Where is my traffic coming from?”
“How many new users did we get last week on mobile?”
You can check performance. “Which channel converted the best for [Goal X]?”
“Which landing pages with over 500 sessions have the worst bounce rates?”
You can chart trends. “Trend of new users this month?”
“Graph of sessions from Chicago vs Seattle in December?”
“Percent of Direct traffic over time?”
You can compare data for different values or time ranges “Conversion rate for referrals vs organic search?”
“Average time on page for mobile vs desktop?”
“How many [EventAction] did we have in February vs January?”
You can ask about shares or percentages to understand significance. “Share of sessions by browser?”
“What percent of sessions in the U.S. are from social?”
“What share of sessions are from women?”
You can ask complex questions combining multiple phrases. “How did share of new users compare in January for Firefox vs Chrome?”
“Trend of new users this year vs last year.”

لطفا دیدگاه و سوالات خود را در بخش دیدگاه ها با من در میان بگذارید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.