آیا شما یک کارآفرین هستید؟

0 2,053

چه چیزهایی برای کارآفرین شدن لازم است؟ آیا من میتوانم کارآفرین باشم؟ حتما فکر می کنید همه کارآفرینان افراد جوان و به قول انگلیسی زبانها geeky هستند، مثلا زاکربرگ فیس بوک به یادتون میاد؟ درسته که مردان و زنان جوان زیادی وجود دارند که کسب و کار راه انداختند اما آیا میدانستید که میانگین سنی یک کارآفرین حدود 40 سال است؟ یا ممکنه فکر کنید پول کافی برای شروع یک کار ندارید، دقت کنید ممکنه درست باشه، و محتاطانه و کوچک شروع کردن منطقی باشه، اما واقعیت اینه آینده مجهول و یا ترس از شکست است که شما را عقب نگه میدارد.

واقعیت این است که تا وقتی شروع به تلاش کردن نکنید نمیتوانید بفهمید کارآفرین هستید یا نه! اولین قدم دقیقا شروع کردن است. شما باید توانایی خود برای متقاعد کردن دیگران را افزایش دهید، ایده هایی که به مردم کمک میکنید آینده را ببینند، باید فردی باشید که اهداف تعیین میکند، ابتکار عمل را به دست میگیرد و مسئولیت اعمال آنها را نیز به عهده می‌گیرد. ساده است؟ شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید به رشد اقتصادی و ایجاد شغل کمک کنید و هم برای خود و هم جامعه خود مفید باشید.

در آمریکا سالانه 40 درصد از تمامی مشاغل جدید را فعالیت‌های کارآفرینانه به ارمغان می‌آورند. برای تبدیل شدن به یک کارآفرین هم شما و هم کسانی که دوستشان دارید باید سخت تر از هر زمان دیگری کار کنید. اما ارزشش را دارد، میدانید چرا؟ چون به دنبال محقق کردن یکی از عمیق ترین خواسته‌های روح انسان می‌روید:

خلق کردن.

در درس اصول اولیه کارآفرینی به موارد زیر اشاره خواهیم کرد:

  • از تولید و بررسی ایده کسب‌وکار
  • ساخت یک مدل کسب‌وکار اولیه و مدل مالی
  • چگونگی ایجاد یک تیم
  • مدیریت استرس کارآفرینی 
  • تامین مالی کسب‌وکار

به عنوان یک کارآفرین زمان‌هایی خواهد بود که خواهید ترسید و احساس  تنهایی می‌کنید. احساس فقدان هویت کنید یا حتی حس کنید به سرعت در حال حرکت به سمت یک جریان نقدینگی صفر هستید. اما چیزی که باید یاد بگیرید این است که برای انجام یک کار واقعا جدید باید در جایی بازی کنید که هیچکس در آن بازی نمیکند:

شما به عنوان یک کارآفرین یک رویا پرداز خواهید بود که به خواست خود عمل می کنید و جهان را به جای بهتری تبدیل خواهید کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.